Українська мова (5 клас) Підсумки

Українська мова 6 клас (28.12.) Підсумки

Українська мова 7 кл.(29.12.)

Українська література 7 кл. (29.12.)

5 кл. укр. літ. 18.01.2021

 Літописна оповідь «Розгром Ярославом печенігів. Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам». Любов руських (українських) князів до своєї землі, їхня сила духу, воля, благородство, сміливість, рішучість, вірність.

Літературна гра « Так –ні» (якщо згодні з твердженням пишете "так", якщо не згодні - "ні")   (письмово)

1. Літопис – це оповідання, у якому розповідь велася за роками. ТАК

2. Над літописами в Київській Русі працювали князі. НІ

3. Найдавніший літопис Київської Русі – «Повість минулих літ» ТАК

4. «Повість минулих літ» - сучасна рукописна книга про давні часи. НІ

5. Автором «Повісті минулих літ» є Нестор Літописець. ТАК

6. Місто Київ дістало свою назву на честь старшого брата Кия. ТАК

Робота над літописною оповіддю.

Князь -  Голова роду, племені або союзу племен, що звичайно стояв на чолі військової дружини, а з розвитком феодалізму — вождь війська та правитель князівства.

(письмово)

Князь:

1. Тонкий політик, 

2. полководець, 

3. далекоглядний, 

4. повинене піклуватися про народ

Перегляньте відео про Ярослава Мудрого

Ярослав Мудрий


Незадовго до смерті Володимир призначив спадкоємцем великокнязівського престолу свого молодшого сина Бориса. Проте, коли 1015 р. князь помер, між іншими синами почалася міжусобна боротьба. Літописець стверджує, що проти братовбивства рішуче виступив Ярослав, що княжив тоді в Новгороді.

Після того, як Ярослав став правителем, він доклав багато зусиль, щоб захистити країну від нападів печенігів. Цей князь зробив дуже багато для процвітання Київської Русі. Наприклад, після того, як він остаточно розбив печенігів, то на місці битви наказав побудувати Софійський собор, присвяченій Мудрості Господній (бо слово «Софія» з грецької перекладається як «мудрість»). Під час правління Ярослава було укладено найдавніше зведення правових норм — «Правду Ярослава» (пізніше ця частина увійшла до «Руської правди»). У цьому документі встановлювалися штрафи за вбивства, за приниження людської гідності. Князь Ярослав укріпив місто таким чином, що ці мури не знали рівних у Європі. За зразком візантійської столиці було зведено Золоті Ворота — головний парадний в'їзд до Києва, також було закладено Георгіївський та Ірпінський монастирі.

Князь дуже любив книги, навіть сам перекладав. У нього була своя бібліотека. За його діяння Ярослава почали називати «Мудрим».

Робота з підручником
Прочитати літописну оповідь Розгром Ярославом печенігів. Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам» ст.- 135-136


Характеристика Ярослава Мудрого (письмово)

Ярослав - талановитий полководець, мудрий керівник, любить книги, поширює християнську віру, розвиває книгописання,будує культурні пам’ятки, піклується про свій народ, тонкий політик.

Творче завдання  (письмово)

Складіть сенкан до образу Ярослава Мудрого

1. 1 іменник    (Ярослав)

2. 2 прикметника  мудрий, сміливий

3. 3 дієслова 

4. 1 речення (власна думка щодо теми)

5. 1 іменник

Творче завдання  (письмово)
 
Напишіть невелике висловлювання (4-5 речень) на тему: "Якби я був київським князем..."

Д/З читати літописну оповідь "Святослав укладає мир з греками та повертається до Києва" й "Володимир вибирає віру"    (ст.-131-134)





Коментарі